Kerékpár: Ivanics Gergely nyerte meg a Bianchi kritériumversenyt

Ivanics Gergely nyerte a Balaton Bike Fesztivál keretében megrendezett kerékpáros Bianchi Balatonfüred országúti kritériumversenyt. A korábbi kritériumbajnok pontjai alapján a tavalyi hosszú távú győztest, Madaras Zoltánt utasította maga mögé.

A Balaton-parti város centrumában kialakított, a forgalomtól teljesen lezárt körpályán 60 percet plusz 1 kört teljesítettek a versenyzők a nedves aszfalton.

A viadalon az első tíz helyezett között összesen félmillió forintot osztottak ki, ebből a győztes 150 ezret kapott.

A díjakat Bóka István, Balatonfüred polgármestere, a verseny egyik védnöke adta át.

„Nem volt különösebb taktikánk, talán annyi, hogy próbáltuk egyben tartani a mezőnyt. Fekszik nekem a kritériumverseny, főleg, ha pici domb is van benne, Füreden az is volt. A 6. körben picit megtorpant a mezőny, ezt kihasználtam és próbáltam megszökni, sikerült is, de kaptam egy defektet. Visszaálltam a szabályok értelmében, majd klubtársam, Madaras Zoli tudta tartani velem a lépést, de én szereztem a több pontot, így én nyertem a viadalt – mondta a vasárnapi hosszú távú bajnokságra készülő győztes.